Rozszyfruj, co mówią koty

 

W sobotę, 17 lutego, z okazji przypadającego w tym dniu Światowego Dnia Kota, w punkcie „halo! Rybnik” wszyscy miłośnicy kotów będą mieli okazję poznać swoisty „Kod kota”, czyli rozszyfrować, co mówią do nas koty.

Tego dnia Stowarzyszenie KOTewka Rybnicka Kocia Przystań zaprasza na wykład o szeroko pojętej kociej komunikacji – to nie tylko mowa ciała i wokalizacja, ale szereg innych zachowań, które warto znać i obserwować. Spotkaniu towarzyszyć będzie zbiórka karmy dla kotów wolno żyjących w Rybniku oraz żwirku dla domów tymczasowych.

Prowadzącą wykład będzie Jowita Kasprzyk – koci behawiorysta. W 2017 r. ukończyła studia podyplomowe kierunek „Behawiorystyka zwierząt towarzyszących” w WSE w Krakowie. W tym samym roku była uczestnikiem konferencji „Algorytmy postępowania w medycynie behawioralnej psów i kotów” oraz „IV Kongresu Weterynaryjnej Medycyny Behawioralnej”. W 2016 r. ukończyła kurs „Ratownictwo zwierząt” oraz kurs „Agresja kotów”. Na co dzień opiekunka kotów, przedstawiciel Stowarzyszenia.

Na wydarzenie zaproszeni są wszyscy, którzy opiekują się kotami, jak również ci, którzy dopiero zastanawiają się nad przyjęciem pod swój dach kota. Po wykładzie będzie możliwość porozmawiania o indywidualnych kocich problemach.


Źródło: Informacja przesłana przez samorząd