Rybnik. Lód bywa zdradliwy.

W ramach akcji Bezpieczne Ferie strażnicy rozpoczęli kontrole zamarzniętych akwenów wodnych. Na terenie miasta najbardziej popularnymi miejscami do zabaw na lodzie, oprócz lodowiska, są zbiorniki wodne Pniowiec, Gzel, staw przy ul. Wielopolskiej oraz zbiornik wodny w dzielnicy Paruszowiec Piaski.

W tym roku wyjątkowo niskie temperatury przyczyniły się do powstania pokrywy lodowej na zbiornikach wodnych. Obecnie temperatura wzrosła, więc wchodzenie i zabawa na lodzie może być niebezpieczna. Pamiętajmy, że najcieńsza pokrywa lodowa tworzy się w miejscach zarośniętych trawą bądź innymi roślinami.

Straż Miejska w Rybniku apeluje przede wszystkim do osób dorosłych, by przestrzegały dzieci o zagrożeniach, zwłaszcza podczas zbliżających się ferii zimowych.

Funkcjonariusze sprawdzą, czy na zamarzniętych stawach nie bawią się dzieci, a także będą tłumaczyli, czym może się skończyć zabawa na lodzie.

Doskonałą alternatywą do bezpiecznej jazdy na łyżwach jest skorzystanie z lodowiska zlokalizowanego przy ul. Gliwickiej w Rybniku.