Dwie ryby w Rybniku

   • W Rybniku możliwe jest lepienie babek z piasku na centralnym placu miasta
  • Tuż obok rynkowej fontanny zostały ustawione dwie piaskownice w kształcie ryb
  • Wkrótce pojawią się tam miejskie parasole, które ochronią dzieci przed słońcem 

Lepienie babek z piasku na centralnym placu miasta? Czemu nie? Na rybnickim rynku jest to możliwe – właśnie pojawiły się tutaj dwie piaskownice, w kształcie ryb.

Piaskownice ustawione zostały tuż obok rynkowej fontanny i choć częściowo są one osłonięte rosnącymi w pobliżu drzewami, wkrótce pojawią się tam również miejskie parasole, które zadbają o dodatkową ochronę dzieci przed palącym słońcem.

– Rybnicki rynek to jedno z najchętniej wybieranych przez mieszkańców miejsc spotkań – przypomina prezydent Rybnika Piotr Kuczera. – Myślę, że nasza propozycja trafi zarówno do rodziców czy opiekunów, dla których wizyta z pociechami na rynku jest tylko chwilą odpoczynku podczas zakupów, jak i do tych, którzy po prostu postanowili spędzić tutaj wolny czas. Dodam, że dla dzieci przygotowaliśmy również niespodziankę – już wkrótce w piaskownicy pojawią się zabawki z motywem Rybka, miejskiej maskotki – zapowiada prezydent.

Tworzące obudowę piaskownicy 7-metrowe ryby, w nawiązujących do barw miejskich kolorach białym i niebieskim, wykonane zostały przez stolarzy z rybnickiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej.

Jeśli pomysł się przyjmie – a po weekendowym zainteresowaniu milusińskich widać, że prawdopodobnie tak będzie – podobne obiekty pojawią się również w innych, odwiedzanych przez dzieci miejscach w mieście.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd