Rybnik. Segreguję – nie widzę przeszkód

W Ośrodku Pomocy Społecznej w Rybniku dostępne są specjalne naklejki, pozwalające osobom niewidomym i słabo widzącym zidentyfikować pojemniki na poszczególne frakcje odpadów.

Powstały w ramach pierwszego w Polsce programu mającego na celu wsparcie osób słabo widzących i niewidomych w sortowaniu odpadów o nazwie „Segreguję – nie widzę przeszkód”.

Do tej pory ta prawie 2 milionowa grupa osób była wyłączona z aktywnego i najprostszego przyczynienia się do ochrony środowiska w postaci sortowania odpadów, ponieważ nie była w stanie zidentyfikować koloru pojemnika na odpady poddane sortowaniu.

 

Naklejki są bezpłatnie przekazywane osobom potrzebującym takiego ułatwienia. Grupa ENERIS przygotowała również stronę internetową dostępną dla osób niewidomych i słabo widzących (przełączana na górze strony, obok ustawiania wielkości czcionki).

Do końca 2017 r. firma zobowiązała się przeszkolić pracowników Biur Obsługi Klienta oraz wszystkich kierowców i ładowaczy pojazdów z zakresu obsługi klienta z niepełnosprawnością (łącznie ponad 600 osób obsługujących 1,1 mln mieszkańców polskich miast).