Europejski Tydzień Urologii

 

Od 23 do 30 września w Rybniku odbywać się będzie Europejski Tydzień Urologii. W ramach wydarzenia zaplanowano m.in. otwarte wykłady, konsultacje urologiczne i bezpłatne badania.

Wydarzenie organizowane jest przez Stowarzyszenie Rozwoju Urologii Śląskiej pod patronatem Prezydenta Miasta Rybnika.

Europejski Tydzień Urologii Rybnik 2017 to przede wszystkim szansa na skorzystanie z konsultacji urologicznych i bezpłatnych badań poziomu PSA we krwi. Konsultacje i badania planowane są w dniach 25-30 września w poradni urologicznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku – wymagana jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna pod nr 32 429 15 50.

W czwartek, 28 września, w Auli Uniwersytetu Ekonomicznego odbędą się otwarte wykłady dla mieszkańców Rybnika i regionu. Każdy uczestnik sympozjum otrzyma voucher uprawniający do udziału w zawodach strzeleckich URO-GUN, które zaplanowano na sobotę, 30 września na Strzelnicy Sportowej MKS LOK Rybnik-Paruszowiec w ramach Pikniku Strzeleckiego dla mieszkańców regionu.

Swoistym preludium dla wydarzenia będzie odbywająca się w sobotę, 23 września, impreza pn. Celuj w zdrowie, której celem jest zachęcenie mieszkańców do udziału w zaplanowanych w ramach Europejskiego Tygodnia Urologii inicjatywach. Tego dnia przed punktem informacji miejskiej Halo! Rybnik (ul. Jana III Sobieskiego 20) w godzinach 12.00–15.00 będzie można skorzystać z konsultacji lekarskich i zapisać się na bezpłatne badania poziomu PSA.

W programie także porady dotyczące m.in. poprawy kondycji fizycznej, sposobów na relaks czy stosowania odpowiedniej diety. Będą też gry i zabawy dla dzieci. 

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd