Warsztaty pacynkowe z pisarką Justyną Bednarek

 

Na spotkanie z Justyną Bednarek, literaturoznawcą i autorką bajek dla dzieci, zaprasza Biblioteka Publiczna w Sępólnie Krajeńskim. Na pogadankę należy jednak założyć skarpetki na nogi, a trzecią, włożyć do kieszeni. Przyda się ona w trakcie prelekcji.

–Spotkanie z pisarką jest adresowane do dzieci. Będzie ono połączone z warsztatami pacynkowymi. Wszyscy jego uczestnicy będą pracowali na dywanie, stąd potrzeba zdjęcia butów. Trzecia skarpetka posłuży jako rekwizyt – mówi Grażyna Kędzierska, dyrektor Biblioteki Publicznej w Sępólnie Krajeńskim. – Nie ma znaczenia, jaka to będzie skarpetka, może być nawet taka nieco zniszczona. My zapewnimy pozostałe materiały, czyli oczka, uszka itd. Z tych rekwizytów przygotujemy wspaniałe pacynki, które staną się bohaterami naszej opowieści – dodaje dyrektor.

W ten sposób dzieci poznają nie tylko literaturę, ale także będą mogły ją przedstawić według własnych wyobrażeń.

Justyna Bednarek jest autorką między innymi książki pod tytułem: „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” (czterech prawych i sześciu lewych). Stąd nawiązanie do tego elementu garderoby.

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich najmłodszych. Odbędzie się ono we wtorek (10.10) o godzinie 9.00 w czytelni sępoleńskiej biblioteki.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd