Kolejna miejska stacja naprawcza

 

Powstała kolejna stacja naprawcza rowerów w Sieradzu. Drugi tego typu punkt postawiony został w pobliżu ścieżki rowerowej biegnącej w pobliżu Przedszkola nr 1 na placu Wojewódzkim.

Z pierwszej tego typu stacji sieradzanie mogą korzystać od marca tego roku. Ulokowana przy alejce w pobliżu boiska przy Szkole Podstawowej nr 10 cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Wyposażona jest w kompresor, komplet rozmaitych kluczy umożliwiających doraźną naprawę i uchwyt na rower, który pozwala na dokonywanie jej w prosty i wygodny sposób.

W taki sam sposób wyposażona jest stacja, która pojawiła się na placu Wojewódzkim. O tym, że postawiona zostanie w tym miejscu zadecydowały osoby biorące udział w ankiecie udostępnionej na stronie internetowej Urzędu Miasta. Zwycięska lokalizacja zdobyła 294 głosy spośród 422 wszystkich oddanych. Na drugim miejscu uplasowała się propozycja postawienia stacji nad rzeką Wartą w pobliżu budynku Przystani (107 głosów). Lokalizacja w parku Adama Mickiewicza zdobyła natomiast 21 głosów.

Zakup stacji współfinansowany był ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd