Sieradz. Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Urząd Miasta Sieradza i 15. Sieradzka Brygada Wsparcia Dowodzenia zapraszają na uroczystości z okazji obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

W środę, 1 marca, o godzinie 16.00 w Kościele Garnizonowym w Sieradzu rozpocznie się uroczysta Msza święta. O 17.00 uczestnicy uroczystości przejdą na ulicę Rycerską. Tu pod pomnikiem Żołnierzy Wyklętych Ziemi Sieradzkiej odczytany zostanie Apel Pamięci, oddana salwa honorowa, a delegacje złożą kwiaty.

W obchodach uczestniczyć będzie m.in. Kompania Honorowa 15. Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia, poczty sztandarowe oraz orkiestra miejska. Wszystkich, którzy chcieliby upamiętnić żołnierzy tzw. Drugiej Konspiracji, serdecznie zapraszamy.

To nie jedyne wydarzenie związane z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. 3 marca w Teatrze Miejskim w Sieradzu o godzinie 17.00 rozpocznie się koncert. W programie muzyka Fryderyka Chopina i wiersze poetów polskich. Wystąpią: Jerzy Zelnik – recytacja i Robert Grudzień – fortepian. Bezpłatne zaproszenia do odbioru w kasie Sieradzkiego Centrum Kultury od dnia 27 lutego 2017 w godzinach 14.00-21.00. Ilość zaproszeń ograniczona.