Impreza dla uczczenia rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 

3 maja 2018 roku w Skarżysku po raz drugi odbędzie się II Bieg Konstytucji. Poprzedni, który odbywał się w Skarżysku 3 maja 2017 roku, przeszedł do historii jako udana i bardzo dobrze zorganizowana impreza. Chociaż tego dnia podobne wydarzenia sportowe odbywały się w kilku polskich miastach, bieg skarżyski – organizowany po raz pierwszy – cieszył się dużym zainteresowaniem. Na linii startu stanęło ponad 160 zawodników z całego kraju, w tym wielu utytułowanych biegaczy. Gościem honorowym był polski maratończyk, Jerzy Skarżyński.

W 2018 roku Bieg Konstytucji odbędzie się ponownie, a chętni zawodnicy mogą rejestrować udział na stronie zapisów sportowych.

Bieg, organizowany dla uczczenia rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, rozpocznie się o godzinie 15.00, a jego trasa będzie prowadziła ulicami Skarżyska. Jest to trasa z atestem i dwoma jednokilometrowymi podbiegami. Zawodnicy pokonają dwie pętle po 7,5 km. Limit czasu na pokonanie dystansu to dwie godziny. Dla najlepszych przewidziano nagrody finansowe. Ze względu na patriotyczny charakter biegu, nagradzani będą wyłączanie zawodnicy narodowości polskiej.

Organizatorem biegu jest Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej przy współudziale: Urzędu Miasta, Miejskiego Centrum Kultury, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Powiatowej Policji, Ochotniczej Straży Pożarnej i Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej.

Szczegóły oraz regulamin znaleźć można na stronie Urzędu Miasta.


Źródło: Informacja przesłana przez samorząd