Będą one odbierane od mieszkańców aż do połowy lutego

Styczeń to czas kiedy pozbywamy się z naszych domów choinek. W Sopocie ich odbiór jest bezpłatny i potrwa do połowy lutego. Świąteczne drzewko można po prostu zostawić przy altanie śmietnikowej lub w pobliżu pojemników. Zgłaszanie chęci pozbycia się choinek dodatkowo usprawni ich odbiór a suche nie będą szpecić miasta.

Odbiorem i wywozem choinek w Sopocie zajmuje się Zakład Oczyszczania Miasta. Ważne jest, by pozbywając się drzewka pozostawić je w altanie śmietnikowej lub przy pojemnikach na śmieci, w taki sposób, by nie blokować dojazdu do nich. Można również skorzystać z terminowych wywozów odpadów zielonych. Mieszkańcy Sopotu otrzymali już harmonogram na styczeń 2018 roku, w najbliższym czasie dostarczony zostanie plan na pozostałe miesiące roku.

Chęć pozbycia się świątecznego drzewka można zgłaszać do sopockiego Zakładu Oczyszczania Miasta, dzwoniąc pod numer telefonu (58) 551 38 27 lub drogą mailową na adres zom@sopot.pl. Zgłoszenia usprawnią wywóz choinek. Będą one odbierane od mieszkańców bezpłatnie, aż do połowy lutego.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd