Skuteczne działania metropolitarne

 

Prezydenci Gdyni i Sopotu oraz burmistrz Rumii podjęli wspólne decyzję aby na tegoroczny Dzień Dziecka, przygotować wyjątkowy prezent. Samorządy skierują do Rad Miast projekty uchwał wprowadzających bezpłatne przejazdy komunikacją miejską dla gdyńskich, sopockich i rumskich dzieci i młodzieży uczącej się. Przywilej będzie dotyczył wszystkich rodzajów autobusów i trolejbusów, a skorzystają z niego uczniowie szkół, bez względu na ich lokalizację: od zerówki do końca nauki w szkole średniej.

Ze zwolnienia z opłat za przejazdy skorzystają także dzieci i młodzież niepełnosprawna, korzystająca z dowozów minibusami. Warunkiem skorzystania z ulgi jest meldunek na terenie miasta, którego ulga dotyczy. Darmowe przejazdy zaczną obowiązywać od 1 czerwca tego roku i będą prezentem dla gdynian, sopocian i rumian na Dzień Dziecka.

Z całą pewnością docenią go szczególnie rodzice, którzy poczują ulgę w portfelu. Polityka rodzinna nakierowana na dbałość o dobre i przyjazne miejsce do życia dla wielu pokoleń naszych miast od dawna jest miejskim priorytetem. Wspólnie zadbajmy o zrównoważoną mobilność i ograniczanie liczby samochodów na rzecz transportu zbiorowego oraz starania na rzecz wprowadzenia jednolitego systemu taryf w całej trójmiejskiej metropolii.

Wspólnie apelujemy do samorządów skupionych wokół Obszaru Metropolitarnego Gdańsk-Gdynia-Sopot o podjęcie podobnych działań i ujednolicenie tych zasad i taryf.

Tylko kompleksowe działania mają szansę na sukces tego przedsięwzięcia, który faktycznie odczują nasi mieszkańcy.

– Cieszę się, że wszyscy w metropolii podjęli ten temat. Szkoda, że od początku nie działaliśmy wspólnie. Mam nadzieję, że SKM w przyszłości dołączy do tego projektu. Jest to o tyle ważne, że Sopot leży w sercu Metropolii i łączy wiele tras przesiadkowych – wyjaśnia Jacek Karnowski prezydent Sopotu.


Źródło: Informacja przesłana przez samorząd