Sopot. Debata i spotkania z mieszkańcami

Sopot jest najbardziej zielonym miastem w Polsce. Jest tak nie tylko z racji sąsiedztwa lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego – zieleń jest bowiem w mieście wszechobecna. Jak o nią dbać, jak prowadzić drzewa przyuliczne, kiedy trzeba wyciąć, a kiedy można jeszcze ratować stare drzewo?

Władze miasta zapraszają na debatę i spotkania dotyczące sopockiej zieleni:


  • Zielono mi…w Sopocie

Czy Sopot obroni się przed toporem „prawa Szyszki”? Jakie zmiany w drzewostanie planuje w najbliższym czasie miasto? A czego oczekują mieszkańcy?

odpowiedź można znaleźć na otwartej debacie z cyklu „Wyborcza na żywo”, poświęconej zieleni miejskiej w Sopocie w czwartek, 2 marca, o godz. 17.30 w Sopotece przy ul. Kościuszki 14 (Sopot Centrum, II piętro). Uczestnicy: Witold Paweł Burkiewicz, architekt, architekt krajobrazu, Hanna Dzikowska, ekspert od ochrony środowiska, b. dyrektor Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gdańsku, Magda Grzebałkowska, reporterka, autorka książek, mieszkanka Sopotu, Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. Prowadzenie: Mikołaj Chrzan, redaktor naczelny „Gazety Wyborczej Trójmiasto”. Wstęp wolny.


  • Porozmawiajmy o budżecie miasta i o zieleni

Prezydent Miasta Sopotu Jacek Karnowski zaprasza mieszkańców na spotkania prezentujące założenia budżetu miasta Sopotu na rok 2017 oraz konsultacje w sprawie odtworzenia szpalerów w mieście dnia 3 marca o godz. 17.00 w Informacji Turystycznej w Domu Zdrojowym.