Miasto na targach w Monachium

 

Sopot, wspólnie z województwem pomorskim, w ramach inicjatywy Invest in Pomerania, po raz kolejny przedstawił wspólną ofertę inwestycyjną podczas targów Expo Real w Monachium.

W dniach 4-6 października odbywają się międzynarodowe targi Expo Real w Monachium, które obok targów MIPIM w Cannes są jednymi z najważniejszych i największych targów nieruchomości i inwestycji, a przez wielu uważane za najważniejsze targi typu B2B w Europie. Odbywają się one nieprzerwanie od 1998 roku.

 

Agencja Rozwoju Pomorza, organizator stoiska województwa pomorskiego na targach, wraz z przedstawicielami Sopotu, Gdańska i Gdyni, Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego, Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Rumia Invest Park pod wspólną marką Invest in Pomerania przedstawią spójną, bogatą i różnorodną ofertę inwestycyjną województwa pomorskiego.

– Oferta inwestycyjna cieszy się dużym zainteresowaniem. Dzięki konsekwentnej i wieloletniej polityce, Sopot stał się rozpoznawalną destynacją, nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Przede wszystkim zależy nam na pozyskaniu inwestorów, którzy będą działać zgodnie ze strategią miasta tj. o charakterze uzdrowiskowym, jak również z branży turystycznej tj. hoteli. Wśród oferty inwestycyjnej znajdują się m.in. tereny mieszkaniowe w Gdańsku, jak również przestrzeń inwestycyjna, skierowana pod zabudowę hotelową przy Hipodromie – ocenił wiceprezydent Marcin Skwierawski.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd