Jakie bariery są największe?

 

Jak poznać i zrozumieć potrzeby niepełnosprawnych i ich bliskich? Jakiego typu wsparcia osoby niepełnosprawne potrzebują? Jakie bariery są największe – te mentalne czy architektoniczne? Na te i wiele innych pytań postaramy się wspólnie odpowiedzieć.

Godność osoby niepełnosprawnej będzie tematem spotkania, które odbędzie się w niedzielę, 13 maja, ok godz. 16.00 w Sopotece (Sopot Centrum). Poprzedzone będzie mszą świętą dla niepełnosprawnych, która odbędzie się tego samego dnia o godz. 15.00 w kościele pw. Gwiazdy Morza. Wszystkich zainteresowanych tematem do udziału w spotkaniu zapraszają ks. prałat Stanisław Łada, duszpasterz osób niepełnosprawnych, Wieczesław Augustyniak, przewodniczący Rady Miasta Sopotu oraz Jacek Karnowski, prezydent Sopotu.

infoplanet wydarzenia sopot godnosc dla niepelnosprawnych

Spotkanie dotyczące godności osoby niepełnosprawnej oraz prezentacja sopockich doświadczeń, będzie doskonałą okazją do podsumowania działań na rzecz osób niepełnosprawnych w mieście, pomysłów na dalszą pomoc i wsparcie zarówno dla niepełnosprawnych, jak i dla ich opiekunów.


Źródło: Informacja przesłana przez samorząd