Kurs samoobrony na Dzień Kobiet

 

W sobotę, 10 marca, o godzinie 10.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 7 (ul. Haffnera 55) sopocka Straż Miejska organizuje kurs samoobrony przeznaczony dla mieszkanek kurortu. Pretekstem jest Dzień Kobiet.

Techniki które zostaną zaprezentowane na szkoleniu bazują na systemie walki Krav Maga. System ten ma za zadanie nauczyć w jak najkrótszym czasie technik, które potrafią skutecznie obronić się w sytuacjach zagrożenia na ulicy i nie tylko. W konfrontacji z silniejszym i agresywnym mężczyzną, kobiety często stoją na straconej pozycji. Nie wiedzą jak się bronić. Celem zajęć jest pokazanie paniom – przede wszystkim w praktyce – co należy zrobić, jak się zachować, aby skutecznie przeciwdziałać aktom przemocy.

Szkolenie poprowadzą wykwalifikowani instruktorzy, również Strażnicy Miejscy. Zajęcia odbędą się przy współpracy z Krav Maga Pomorze i potrwają około 3 godzin.

Z uwagi na wielkość sali i efektywność szkolenia, może w nim uczestniczyć maksymalnie 40 pań. Dlatego prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci uczestnictwa w szkoleniu pod numerem dyżurnego Straży Miejskiej 58 5213850.


Źródło: Informacja przesłana przez samorząd