Będą się ścigać w Sopocie

 

Już za trzy miesiące, 19–25 sierpnia, w Sopocie na Mistrzostwach Europy w windsurfingu pojawią się najlepsi zawodnicy świata. Zawody zostaną zorganizowane w olimpijskiej klasie RS:X juniorów i seniorów przez SKŻ ERGO Hestia Sopot i Polski Związek Żeglarski. Mistrzostwach Europy w windsurfingu mają być sposobem na uczczenie 35. rocznicy powstania sopockiego klubu. Z uwagi na otwarty charakter imprezy, wody Zatoki Gdańskiej będą gościć najlepszych windsurferów nie tylko z Europy, ale również z innych kontynentów.

– Już niedługo w Sopocie odbędą się mistrzostwa Europy w windsurfingu olimpijskim. Swoje pierwsze kroki w żeglarstwie stawiałem w Sopockim Klubie Żeglarskim i należę do niego już od 14 lat. Obecnie startuję w różnego rodzaju zawodach Pucharu Świata, Pucharu Europy czy imprezach mistrzowskich na całym świecie, ale zawsze bardzo chętnie wracam do Sopotu. Ze względu na pogodę nie trenujemy tam zbyt często, ale skoro w tym roku tak szybko robi się w Polsce ciepło, to liczymy na to, że w sierpniu będzie tam naprawdę pięknie. Będą to wspaniałe zawody, na których pojawią się najlepsi zawodnicy z całego świata, ponieważ będą to otwarte mistrzostwa Europy. Zapraszamy wszystkich do śledzenia naszych zmagań na wodzie i kibicowania – zachęca mistrz Europy z 2015 roku i brązowy medalista z 2016 roku Paweł Tarnowski.

Windsurfingowe mistrzostwa Europy w Sopocie odbędą się już po raz trzeci. Żeglarstwo jest istotnym elementem lokalnej społeczności i wpisuje się w działania z zakresu odpowiedzialności społecznej. Efektem tego jest wychowanie żeglarskich medalistów mistrzostw Polski, Europy i Świata oraz olimpijczyków.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd