Zbiórka produktów, które zostaną przekazane w formie prezentów świątecznych

 

Tradycyjnie już, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, Urząd Miasta Sopotu wspólnie z sopockim oddziałem Stowarzyszenia Wspólnota Polska organizuje zbiórkę produktów, które zostaną przekazane w formie prezentów świątecznych Polakom mieszkającym na Białorusi. Zbieramy produkty o długim terminie ważności: słodycze, konserwy, chemia, kosmetyki, przybory szkolne oraz inne rzeczy, którymi możemy się podzielić z rodakami mieszkającymi na Białorusi. Zachęcamy również o przynoszenie książek – najlepiej współczesnych polskich autorów. Nie tylko Trylogię czy Pana Tadeusza – bo te książki już niejednokrotnie wysyłaliśmy, a książki pisane współczesnym, żywym językiem.

Produkty można przekazywać do 28 grudnia br. do Punktu Informacji Urzędu Miasta Sopotu, w godzinach pracy urzędu (pon. 10.00–18.00, wt.–czw. 8.00–16.00, pt. 7.30–15.30). Dary na początku przyszłego roku, trafią do Polskich rodzin mieszkających na terenie Białorusi.

Sopot od wielu lat wspiera organizacje polonijne na Białorusi. Co roku organizujemy w Sopocie wizyty studyjne Polonii, pokrywamy koszty ich pobytu łącznie z transportem. Ponadto od wielu lat przyjmujemy w Sopocie liczne grupy dzieci z polskich rodzin z Białorusi, w ramach akcji Lato z Polską.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd