Nowy trzykołowy pojazd interwencyjny

 

Jazda na rowerze nie tylko jest zdrowa, poprawia samopoczucie, kondycję, redukuje stres, ale również jest ekologiczna. Wychodząc z tego założenia, w Sopocie coraz częściej kupowane są do służbowego wykorzystania rowery, w tym rowery elektryczne.

Na potrzeby urzędników magistratu zakupione zostały 2 rowery elektryczne. W kwietniu tabor sopockiego Zakładu Oczyszczania Miasta wzbogacił się o nowy pojazd interwencyjny – trzykołowy, rower elektryczny. Rower z przyczepką, na której znajdują się kosze na śmieci, pozwala na szybkie i skuteczne interwencje. Kierownictwo ZOM planuje zakup kolejnych 4 tego typu pojazdów.

Teraz kolej na sopocką Policję. Miasto za 16 tysięcy złotych zakupiło na potrzeby funkcjonariuszy Policji 4 rowery elektryczne. Wspomaganie elektryczne jednośladów pozwoli osiągnąć prędkość jazdy 25 km/h. Po doładowaniu baterii, prądu powinno wystarczyć na około 80 kilometrów jazdy. Wyposażenie każdego z rowerów, prócz baterii i ładowarki, to również sakwa na bagażnik i apteczka pierwszej pomocy.

Nowe rowery elektryczne pozwolą funkcjonariuszom na szybkie przemieszczanie się w trudno dostępne miejsca, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w kurorcie.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd