Zajęcia z samoobrony dla seniorów

 

Sopocka Straż Miejska zaprasza osoby 50+ na bezpłatne zajęcia z samoobrony. Będą praktyczne szkolenia połączone z wykładami m.in. o tym, jak nie paść ofiarą różnych oszustów.

Pierwsza grupa szkoleniowa (30 osób) rozpocznie zajęcia pod koniec października. Chętni do udziału seniorzy mogą zgłaszać do środy, 25 października, na dyżurce Straży Miejskiej w budynku Urzędu Miasta, bądź telefonicznie, numer tel. 58 521 38 50.

Decyduje kolejność zgłoszeń. Warunkiem uczestnictwa będzie dobry stan zdrowia, umożliwiający udział w takiego typu treningach. Zajęcia organizuje Straż Miejska w Sopocie, przy współpracy z Krav Maga Pomorze.

– Szkolenie to część projektu „Od przedszkola do seniora”, który zakłada różnorodne, ciekawe inicjatywy dotyczące bezpieczeństwa, skierowane do poszczególnych grup wiekowych naszych mieszkańców – mówi Tomasz Dusza, komendant Straży Miejskiej w Sopocie. – Te zajęcia kierujemy do osób 50+, bo zależy nam, by wiedziały one, jak zachować się w sytuacjach zagrożenia. Uczestnicy poznają techniki samoobrony, będziemy ich także uczulali na inne zagrożenia. Podczas wykładów będziemy mówić o tym, jak nie dać się oszukać metodą „na wnuczka”, „na policjanta” czy „pracownika gazowni”, uczulimy na chodzących po domach pseudoakwizytorów. Zwrócimy również uwagę na organizowane przez nieuczciwych handlowców spotkania z promocjami „luksusowych towarów” – dodaje komendant Dusza.

Kurs trwa 3 miesiące. Zajęcia będą się odbywały raz na dwa tygodnie, każde spotkanie to do 1,5 h zajęć, w II LO przy al. Niepodległości 751 w Sopocie. Obowiązuje strój sportowy i wygodne obuwie na zmianę. Szkolenie jest bezpłatne i objęte ubezpieczeniem NNW.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd