Rowery dla pracowników sopockiego magistratu

 

Urząd Miasta Sopotu kupił dwa rowery elektryczne dla swoich pracowników. Będą wykorzystywane do poruszania się po mieście w sprawach służbowych, w godzinach pracy.

To rowery marki Geobike, model E-Touring. Jednoślady są wspomagane elektrycznie, zasięg jazdy sięga nawet 80 kilometrów. Rowery mogą rozwijać bezpieczną w mieście prędkość 25 km/h. W Urzędzie Miasta Sopotu zostanie przygotowane specjalne miejsce postojowe z możliwością doładowywania rowerowych baterii. Cena jednego pojazdu to 3 359 złotych.

– Zakup rowerów to kolejny etap przemyślanej, zaplanowanej strategii. Sopot jest miastem małych odległości, a rowery ułatwią pracownikom Urzędu Miasta wykonywanie codziennych obowiązków. W kurorcie zachęcamy do takich rozwiązań dbając o infrastrukturę rowerową i nieustannie ją rozwijając. Od pewnego czasu premiujemy też pracowników urzędu, którzy nie korzystają z samochodów w codziennych dojazdach do pracy – powiedział Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu.

Warto przypomnieć, że Miasto Sopot jest trzecim, największym udziałowcem projektu Roweru Metropolitalnego. Pierwsze jednoślady pojawią się w mieście już w przyszłym roku, a w sumie będzie ich 164. Trwają też prace nad „Studium zrównoważonej mobilności dla miasta Sopotu” – dokumentem, który może w istotny sposób zmienić sposób poruszania się po mieście. W ramach tych działań, pod koniec listopada kurort odwiedził duński architekt i urbanista Lasse Schelde. Sięgając do najlepszych wzorców miasto modernizuje też ścieżki i drogi rowerowe, których sopockie odcinki stanowią część szerszej infrastruktury rowerowej, także tej o znaczeniu międzynarodowym, lub są częścią rekreacyjnych szlaków rowerowych na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Jest to możliwe między innymi dzięki wsparciu funduszy unijnych.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd