Elektryczny samochód w sopockim magistracie

 

Sopocki Urząd Miasta kupił samochód elektryczny. Auto jest pięcioosobowe i ma sporą przestrzeń bagażową. Będzie wykorzystywane w codziennej pracy urzędu. Urząd Miasta Sopotu wybrał takie rozwiązanie mając na uwadze ekologię, rosnące potrzeby ochrony środowiska naturalnego, a także położenie kurortu i status uzdrowiska. Nowy samochód to Renault Kangoo. Pojazd jest ekologiczny i nie emituje spalin do atmosfery.

infoplanet wydarzenia sopot moto eurzad samochod

Samochód elektryczny jest wyposażony w silnik elektryczny. Przy w pełni naładowanej baterii jego zasięg wynosi 274 km. Określona przez producenta prędkość maksymalna to 130 km/h. Doładowywanie baterii auta będzie możliwe przy Urzędzie Miasta, gdzie ustawiona jest stacja ładowania pojazdów elektrycznych. Cena samochodu to 149 700 zł brutto.

infoplanet wydarzenia sopot moto eurzad pod maska

– Zakup samochodu elektrycznego to element zaplanowanej i konsekwentnie realizowanej strategii – mówi Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu. – Miasto Sopot jest uzdrowiskiem, od lat podejmujemy działania mające na celu ograniczenie emisji spalin do atmosfery. Dotyczy to także sopockich służb komunalnych, które już używają samochodów zasilanych gazem ziemnym, a teraz będą to również samochody elektryczne. W najbliższym czasie sopocki ZOM kupi 5 wspomaganych elektrycznie rowerów i 2 samochody elektryczne do codziennej obsługi. Wysokie normy w zakresie ochrony środowiska spełnia także komunikacja publiczna poruszająca się po Sopocie.

infoplanet wydarzenia sopot moto eurzad tyl

Warto przypomnieć, że na potrzeby Urzędu Miasta, w grudniu ubiegłego roku, zostały zakupione dwa rowery wspomagane elektrycznie. Są wykorzystywane przez urzędników w przejazdach służbowych, w czasie godzin pracy. Urząd premiuje również pracowników, którzy w codziennych dojazdach do pracy nie korzystają z samochodów.


Źródło: Informacja przesłana przez samorząd