Sosnowiec. Pierwsza taka inwestycja w regionie

Założony przez członków kadry Polski w narciarstwie wodnym, działający w Sosnowcu od 2014 roku, ośrodek Wake Zone Stawiki rozpoczął budowę pierwszego w regionie 5-słupowego wyciągu do nart wodnych i wakeboardu. Urządzenie, o długość liny 750 metrów, umożliwi jazdę po jeziorze jednocześnie 10 narciarzom i wakeboardzistom. Dzięki tej inwestycji w Sosnowcu będzie można jeździć na nartach i deskach niemal cały rok. Wake Zone Stawiki w tym roku przejdzie ogromną metamorfozę.

Uzupełnieniem wake parku będzie drugi wyciąg o długości 200 metrów oraz specjalna kładka na wodzie ułatwiająca bezpieczne rozpoczęcie przygody z tym sportem osobom początkującym oraz dzieciom. Dla bardziej zaawansowanych i poszukujących nowych wyzwań pojawią się na wodzie profesjonalne przeszkody: kickery, slidery i funboxy, który uatrakcyjnią zabawę. Całkowicie przebudowana zostanie także infrastruktura ośrodka, która wzbogaci się o specjalistyczny sklep ze sprzętem sportowym, wypożyczalnię nart i wakeboardów, przebieralnie z szafkami oraz toalety. Projekt obejmuje również budowę nowej strefy gastronomicznej dla ok. 120 osób, powiększenie plaży oraz organizację strefy rekreacji z batutem, stacją street workout oraz atrakcjami dla najmłodszych.

 

Nad bezpieczeństwem pływających czuwać będzie doświadczona kadra instruktorów, złożona z trenerów sportu, wielokrotnych medalistów mistrzostw Polski i Europy w dyscyplinach wodnych. Z ich inicjatywy rozpoczyna działalność klub sportowy, organizujący zajęcia w sekcjach nart wodnych i wakeboardu dla młodzieży i wspierający lokalnych zawodników.- Wake Zone niewątpliwie uatrakcyjnił Stawiki, które zyskały ciekawą ofertę. Tym bardziej cieszy nas fakt, że to miejsce rozwija się i zmieni swój charakter. Miasto ze swojej strony również planuje sporo inwestycji, aby Stawiki stały się centrum aktywności i letniego odpoczynku dla sosnowiczan - mówi I zastępca prezydenta, Mateusz Rykała.

Swoje inwestycje wokół akwenu planuje również miasto. W pierwszym etapie rozpocznie się wymiana nawierzchni oraz instalacja małej architektury, a w drugim budowa kładki nad Brynicą oraz udostępnienie parkingu dla samochodów od strony ulicy Regulacyjnej. Montaż wyciągu oraz stawianie 14-metrowych słupów planowane jest na 10 marca.