Sosnowiec. Rekordowy sezon na Górce Środulskiej

Takiego oblężenia jak podczas tegorocznej zimy Górka Środulska jeszcze nie przeżywała.

– To był rekordowy sezon – nie kryje zadowolenia Rafał Łydek, dyrektor sosnowickiego MOSiR-u, który zarządza stokiem narciarskim.

Jeszcze nigdy w historii  obiekt tak długo nie funkcjonował jak w tym sezonie.

– W sumie miłośnicy białego szaleństwa mogli szusować przez 50 dni, z czego aż 43 dni czynny był duży wyciąg. Do tego mamy rekordowy zysk w kwocie prawie 210 tys. złotych. W sumie odwiedziło nas 20 tysięcy osób, wliczając w to prawie tysiąc dzieciaków z sosnowieckich szkół, którzy podczas ferii korzystali z wyciągów za darmo – wylicza dyrektor Łydek.

Dla porównania w dwóch poprzednich sezonach wyciągi funkcjonowały przez 77 dni i skorzystało z nich nieco ponad 20 tysięcy osób.

– Pogoda była w tym roku łaskawa dla narciarzy i snowboardzistów. O tym, że Górka Środulska cieszy się sporym powodzeniem nie tylko wśród mieszkańców naszego miasta, świadczyły dziesiątki samochodów z rejestracjami z różnych miast województwa, których właściciele, zwłaszcza w weekendy, licznie zjeżdżali pod stok – podkreśla prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Podczas sezonu 2016/2017 na Górce odbyły się m.in. zawody o Puchar Prezydenta Miasta Sosnowca. Z kolei podczas ferii zimowych dzieciaki w ramach Akcji Zima oraz uczestnicy półkolonii mieli możliwość szkolenia narciarskiego i snowboardowego.