Manufaktura Świętego Mikołaja

8 grudnia, przez kilka godzin, Urząd Miejski w Sosnowcu, a także plac przed budynkiem, stanie się Manufakturą Świętego Mikołaja, w której każdego roku elfy uwijają się, aby dostarczyć dzieciom upragnione prezenty.

Dzięki sosnowieckiej Manufakturze Świętego Mikołaja, każdy poczuje magię nadchodzących Świąt. W ubiegłym roku impreza była wielkim hitem i przyciągnęła przed Urząd setki mieszkańców nie tylko Sosnowca, ale całego regionu. W tym roku zapowiada się wydarzenie o jeszcze większym rozmachu.

 

– Poprzednia edycja była strzałem w dziesiątkę – dzieciaki były przeszczęśliwe, ale prawdę mówiąc, widziałem także tych nieco starszych, którzy bawili się wyśmienicie – mówi prezydent, Arkadiusz Chęciński.

W budynku Urzędu Miejskiego, gdzie mieszkańcy załatwiają ważne sprawy, powstanie specjalny kącik, gdzie najmłodsi będą pisali listy, aby jeszcze pod choinką, w trakcie tegorocznych Świąt, znaleźli wymarzone prezenty. Pieczątki zastąpią magiczne pieczęcie, a zamiast wzorów druków będą świąteczne listy.

Atrakcji dla najmłodszych będzie mnóstwo – malowanie buziek, animacje, malowanie bombek, zdobienie pierników, krzywe zwierciadła i warsztaty plastyczne, a także czekoladowa fontanna. Na gości będą również czekały gry i zabawy, a wśród nich rozbrajanie świątecznej bomby.

 

Na sali sesyjnej, gdzie zazwyczaj obradują radni, tym razem będzie... kino w klimacie świątecznym. W sali 221 (1. piętro Urzędu Miejskiego) pojawi się stajnia Świętego Mikołaja, gdzie magiczne zwierzaki szykują się do pomocy Mikołajowi.

Tymczasem na parkingu przed Urzędem wyrośnie mikołajkowe miasteczko. Manufaktura to idealna okazja do uruchomienia lodowiska, które już tradycyjnie stanie przed budynkiem. Na tafli wystąpi m.in. bałwanek, który wspólnie z dziećmi będzie się bawił na lodzie, nie zabraknie także pokazów tanecznych. Na parkingu ustawiona zostanie wielka kula śnieżna, do której będzie można wejść, a także świąteczna karuzela i kolejka. Nie zabraknie świątecznego kuligu, który będzie jeździł po alei Zwycięstwa. W tym roku ustawimy także scenę, na której wystąpią dzieciaki z Sosnowca.

 

Oczywiście, nie zabraknie najważniejszej osoby, a więc Świętego Mikołaja, który będzie miał ze sobą niespodzianki. Kulminacją tegorocznej edycji będzie uroczyste uruchomienie ozdób na miejskiej choince, któremu będzie towarzyszył występ Sosnowieckiej Orkiestry Dętej oraz najmłodszych sosnowiczan – to o godzinie 16.00.

Manufaktura Świętego Mikołaja będzie doskonałą okazją do poznania wyjątkowych gości. Tego dnia będą z nami YouTuberzy: Stuu, Marcin Dubiel oraz Adam Zdrójkowski.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd