Role społeczne i zawodowe bez zgrzytu

 

„Mogę wszystko – projekt godzenia ról społecznych z zawodowymi” ruszył w Sosnowcu. Dzięki niemu rodzice mogą po niższych kosztach zatrudnić nianię.

Projekt skierowany jest do rodziców wychowujących dzieci do lat 3, którzy chcieliby zatrudnić opiekunkę dla swojej pociechy. Dzięki przedsięwzięciu miasto zapewnia wsparcie w postaci refundacji kosztów wynagrodzenia niani do 1,500 zł przez 12 miesięcy – przy podpisaniu umowy z nianią na pełen etat, z wynagrodzeniem 2.000 zł brutto, koszty zatrudnienia ponoszone przez rodzica wyniosą 500 zł. Projekt jest finansowany ze środków unijnych.

– Miasto nie narzuca rodzicom wyboru niani. To oni będą odpowiedzialni za znalezienie opiekuna. Oczywiście jeśli ktoś ma wątpliwości na jakich zasadach projekt funkcjonuje, to zapraszam do kontaktu z Wydziałem Polityki Społecznej, wszystko wyjaśnimy – podsumowuje zastępca prezydenta, Anna Jedynak.

Niania musi zostać zatrudniona na umowę uaktywniającą, a zatrudnienie musi zostać zgłoszone do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Skarbowego. Rekrutacja uczestników trwa do 30 września 2017 roku.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd