Rezygnuje w trosce o zdrowie

 

Agnieszka Radwańska, uznawana za najlepszą tenisistkę w historii polskiego tenisa, w wieku 29 lat ogłosiła zakończenie kariery sportowej. Jako powód wskazała występujące w ciągu ostatnich 2 lat problemy zdrowotne.

– W dniu dzisiejszym, po 13 latach zawodowego grania, kończę swoją przygodę z zawodowym tenisem. Nie jest mi z tym łatwo. W głowie jeszcze tyle wspomnień, emocji zwycięstw tych dwudziestu zdobytych turniejów i tych blisko 600 wygranych meczów. Niestety nie mogłam już trenować jak dawniej, a organizm i tak coraz częściej odmawiał posłuszeństwa. W trosce o zdrowie, z pełną świadomością obciążenia, jakie niesie rywalizacja na tak wysokim poziomie, nie jestem już w stanie zmobilizować swojego organizmu do jeszcze większej eksploatacji – napisała na swoim profilu na Facebooku.

Agnieszka Radwańska w 2017 roku często miała kłopoty z infekcjami wirusowymi, a w ostatnim sezonie – narzekała również na ból stopy i zmęczenie. W efekcie już pod koniec października przyznawała, że w ciągu kilku tygodni podejmie dotyczącą zakończenia kariery sportowej.

– Nie trenuję tylko się rehabilituję. Od ostatniego meczu nie miałam rakiety w ręce. Ciężko idzie. Nie ma progresu, a wręcz przeciwnie. Mówiąc najprościej, moja stopa jest tak zmiażdżona od biegania czy hamowania, że mało co już w niej pracuje. Wszystko puchnie, momentalnie jest stan zapalny – mówiła wówczas.

Zakończenie kariery sportowej Agnieszka Radwańska poprzedziła wygraną 20 turniejów WTA, w tym najbardziej prestiżowego – WTA Finals. W rankingu WTA dotarła do 2. miejsca.

kup artykuly platne