Rozgrywki bez reklam na koszulkach?

 

Od tego sezonu piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock i PGE VIVE Kielce będą występować z zaklejonymi reklamami Nord Stream 2 na koszulkach. Sportowcy postanowili zakryć logo głównego sponsora w czasie rozgrywek w Lidze Mistrzów.

– Wyraziłem kategoryczny sprzeciw umieszczenia logo głównego sponsora Nord Stream 2 na strojach naszych zawodników. Jest to projekt kontrowersyjny dla nas, jako Polaków i większości Europy. Sport nie może firmować kontrowersyjnych projektów, godzących w naszą gospodarkę i bezpieczeństwo – wyjaśniał prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Reklamy zakryte zostały również w hali w Wiśle. Logo Nord Stream 2 kibice mogli jedynie zobaczyć na w dwóch miejscach na boisku, a także wokół parkietu – na banerach reklamowych.

Nord Stream 2 pozostaje, jeśli chodzi o kwestie branżowe, w sprzeczności z głównymi sponsorami polskich drużyn. To jest problem, sponsor Ligi Mistrzów budzi w Polsce szeroko rozumiane kontrowersje. Jednorazowym rozwiązaniem tej sytuacji jest to, że zawodnicy PGE i Orlenu zakleją na swoich koszulkach logotypy firmy – powiedziała dyrektor marketingu klubu Wisła Płock Katarzyna Przykłota.

Źródło: 

kup artykuly platne