„Gramy u siebie i chcemy wygrać”

 

Dziś wieczorem na Stadionie Śląskim w Chorzowie rozegra się mecz piłkarskiej reprezentacji Polski z reprezentacją Portugalii w Lidze Narodów. Choć piłkarze Fernanda Santosa pojawią się na boisku bez gwiazdy – Cristiano Ronaldo, trener piłkarskiej reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek nie zakłada, że to ułatwi Polakom zdobycie wygranej.

– Szanujemy każdego rywala, wiemy, że Portugalia bez Cristiano Ronaldo wygrała z Włochami. Ale gramy u siebie i chcemy wygrać – zapowiada trener piłkarskiej reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek.

– Polska drużyna jest bardzo silna, ma nowego trenera. Oglądałem mecze Polaków z Włochami i Irlandią. Musimy zagrać na 100% chcąc wygrać – komentuje Fernand Santos.

Jak ujawnił trener piłkarskiej reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek, mecz zostanie rozegrany z udziałem 4 obrońców. Inne szczegóły ustawienia nie zostały podane do publicznej wiadomości.

– Cała trójka napastników: Robert Lewandowski, Krzysztof Piątek i Arkadiusz Milik przebywająca na zgrupowaniu jest w bardzo dobrej dyspozycji. Robert i Krzysztof mają ze sobą wiele wspólnego, bardziej w kierunku klasycznej „dziewiątki”. Robert często w klubie wychodzi w boczne sektory boiska. Jeszcze nigdy nie grali razem. Każdy wariant jest możliwy – komentuje trener.

Mecz piłkarskiej reprezentacji Polski z reprezentacją Portugalii w Lidze Narodów będzie 57. rozgrywką na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Transmisje spotkania rozpoczną się o godz. 20.45. w TVP1, TVP Sport i na sport.tvp.pl.

kup artykuly platne