Polski sukces w rajdach terenowych

 

Jakub Przygoński z Orlen Team zdobył Puchar Świata FIA w kategorii kierowców samochodów. Sukces w rajdzie terenowym jest tym większy, że rajdowiec zajął również 2. miejsce w Rajdzie Maroka, który zakończył się we wtorek. Do prowadzącego w wyścigu Katarczyka Nassera Al-Attiyaha Przygoński stracił ponad 16 minut.

W Rajdzie Maroka pilotowany przez Toma Colsoula polski rajdowiec jadąc Mini Johnem Cooperem wygrał 4 z 9 eliminacji w wyścigu o Puchar Świata FIA. W ten sposób stał się drugim zdobywcą Pucharu Świata FIA z Polski. Wcześniej, w 2013 roku, puchar w wyścigu otrzymał Krzysztof Hołowczyc. W klasyfikacji generalnej Przygoński zdobył 330 punktów, dzięki czemu wyprzedził Martina Prokopa z Chech i Rosjanina Władimira Wasiliewa.

– Przez cały rajd utrzymywaliśmy wysokie tempo rywalizując z dakarową czołówką, więc drugie miejsce tym bardziej cieszy. Tegoroczny rajd był dużo trudniejszy technicznie i nawigacyjnie, udało nam się go przejechać praktycznie bez problemów. Przed Dakarem jesteśmy dobrej myśli i w świetnej formie. Wygrywamy Puchar Świata w cross-country po bardzo długim sezonie. Zaczynaliśmy od zawodów w Rosji pośród śniegu, kończymy na marokańskiej pustyni. Cieszymy się, bo mamy coraz lepsze tempo, a przy tym świetnie się zgrywamy z Tomem, tworzymy drużynę. Mamy za sobą sezon pełen przygód, sytuacji, z których udało nam się sprawnie wyjść – podsumował Przygoński.

kup artykuly platne