Rajdowiec 9. podczas testów w Abu Zabi

 

Robert Kubica ma za sobą pierwsze testy opon Pirelli na torze Formuły 1 w Abu Zabi. Polski kierowca wyścigowy Williamsa pokonał 32 okrążenia. Choć w najlepszym z nich uzyskał czas 1:39.269, po ostatnim okrążeniu miał 9. miejsce na 12 rajdowców. Tym samym Polak był szybszy od George'a Russella z Williams Racing, który pokonał 42 okrążenia w czasie 1:39.512. Najszybszy wynik – 1.36,812 – uzyskał Niemiec Sebastian Vettel z teamu Ferrari.

infoplanet wydarzenia sport triumf kubicy po powrocie twitter

– Trudno mi ocenić bolid Williamsa, bo nie mam porównania z wcześniejszymi. Więcej na ten temat wie Robert, więc on będzie mógł powiedzieć więcej. Mimo wszystko odczucia mam bardzo pozytywne. Początkowo mieliśmy problem z balansem, ale po zmianie ustawień problem został rozwiązany. Dzięki temu pewniej czułem się w bolidzie i wszystko potoczyło się tak, jak się tego spodziewałem. Zebraliśmy dużo informacji przed nowym sezonem – skomentował wynik Russell.

Jak poinformował brytyjski zespół, kolejne testy Robert Kubica odbędzie w środę. To pierwsze starty Polaka po tym, jak w czwartek ogłoszono, że stanie się kierowcą wyścigowym Williamsa w przyszłym sezonie. Do rywalizacji na torze Formuły 1 wraca po 8 latach przerwy w wyniku obrażeń po wypadku na torze rajdu Ronde di Andora w lutym 2011 roku.

kup artykuly platne