Poczta Polska inauguruje Mistrzostwa Świata 2018

 

W dniu inauguracji Mistrzostw Świata 2018 w Rosji Poczta Polska wprowadziła do obiegu specjalny znaczek pocztowy z wizerunkiem Roberta Lewandowskiego. Znaczek z kapitanem polskiej reprezentacji w piłce nożnej o nominale 6 zł można zdobyć w każdej placówce poczty. Limitowana edycja to 5 mln sztuk.

Projektantem znaczka pocztowego z wizerunkiem Roberta Lewandowskiego jest Bożydar Grozdew. Umieścił on na znaczku nie tylko wizerunek kapitana polskiej reprezentacji w piłce nożnej, ale również jego inicjały i numer koszulki: RL9.

infoplanet wydarzenia sport znaczek z robertem lewandowskim znaczek

Lewandowski od kilku lat zaliczany jest do grona najlepszych napastników na świecie. Jest idolem młodych piłkarzy i kibiców. Oni wierzą, że Robert Lewandowski może zdobyć koronę króla strzelców turnieju, a nasza reprezentacja ma największą od wielu lat szansę na sukces – napisała Poczta Polska w komunikacie.

Jak wyjaśnia Tomasz Dąbrowski, członek zarządu Poczty Polskiej, upamiętnianie polskich sportowców, takich jak Halina Konopacka, czy Janusz Kusociński to tradycja, dostrzegana już na znaczkach pocztowych z okresu międzywojennego.

– Kontynuujemy tę tradycję i wydajemy znaczki pocztowe nie tylko z okazji ważnych imprez sportowych i sukcesów polskich zawodników, ale także pokazujemy wybitne osobowości polskiego sportu. Robert Lewandowski to nie tylko doskonały napastnik, ale także wzór aktywności sportowej dla dzieci i młodzieży. Dlatego dzisiaj wprowadzamy do obiegu znaczek z jego podobizną – wyjaśnia Dąbrowski.

Źródło: