Strumień. Szkoła w Bąkowie wypięknieje

Umowa już podpisana. Plac budowy przekazany. Rusza termomodernizacja budynku Szkoły w Bąkowie. Przetarg został rozstrzygnięty jeszcze w zeszłym roku.

Docieplenie ścian zewnętrznych, stropów, wykonanie instalacji odgromowej, przebudowa instalacji centralnego ogrzewania, przebudowa układu kotłowni, montaż pomp ciepła i przebudowa instalacji elektrycznej – to zakres prac, które zostaną wykonane w Bąkowie. Cały budynek zamiast obecnej szarości będzie przyjazny i kolorowy.

– Koszt całej termomodernizacji to prawie milion złotych, zadanie musi być zakończone do końca 2017. Tym samym budynek szkoły zyska nowy wygląd i będzie bardziej przyjazny dla środowiska – mówi burmistrz Strumienia Anna Grygierek.

To kolejna szkoła, która zyska zupełnie nowy wizerunek. Ostatnio metamorfozę przeszedł budynek gimnazjum w Strumieniu. Trwa również termomodernizacja w Zabłociu.

Na realizację termomodernizacji budynku szkoły w Bąkowie gmina ubiega się o dofinansowanie inwestycji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014–2020.