Strumień. W Pruchnej padł rekord WOŚP

Ponad 33 tys. złotych to wstępny wynik prucheńskiego sztabu Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy. Już wiemy, że padł rekord.

W Pruchnej sztab kwestował po raz 24. W tym roku do zbierania pieniędzy na rzecz fundacji zgłosiło się 50 wolontariuszy, jednak przyjaciół orkiestry jest więcej: pieką, koncertują, pracują w sztabie.

– Choć sztab mamy w Pruchnej wolontariusze zbierali na rzecz fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie tylko w całej gminie Strumień, ale również w Cieszynie czy nawet Krakowie – mówi Anita Świtała, szefowa sztabu w Pruchnej.

 

Kiedy wolontariusze zbierali na ulicach pieniądze na rzecz WOŚP, w sztabie w Gminnym Centrum Integracji Wsi w Pruchnej trwały występy artystyczne i licytacje.

– W sumie z zlicytowanych przedmiotów uzyskaliśmy kwotę 2978,40 złotych – dodaje szefowa sztabu w Pruchnej.

Wylicytować można było torty, maskotki gminy Strumień – Żabki Gratki, orkiestrowe gadżety, oryginalny talerz z angielskiej porcelany czy minerały mające setki lat.

Prócz licytacji przez cały czas w siedzibie sztabu działał WOŚP-owy bufet, z którego dochód również trafił na konto orkiestry w sumie 1810 złotych. Atrakcje czekały też na najmłodszych w specjalnie przygotowanych stolikach oraz na scenie, gdzie trwały występy artystyczne. Podziwiano występy dzieci i młodzieży z gminy Strumień oraz koncerty Waldemara Gabzdyla i zespołu w składzie – Katarzyna Kwaśny, Andrzej Żydek, Błażej Knopek. Można było zaopatrzyć się również na stoisku Ewy Zawady, która na rzecz WOŚP przygotowała kubki. W sumie z tej działalności uzyskano kwotę 1144 złotych.

 

W ubiegłym roku z prucheńskiego sztabu na rzecz WOŚP przekazano rekordową kwotę 28026,74 złotych, złoty pierścionek i trochę drobnych walut – korony czeskie, euro, kuny chorwackie. W sumie przez 24 lata na konto orkiestry ze sztabu w gminie Strumień trafiło 268 500, 87 złotych.