Strumień. Wystawa bogactwa z regionu

W Galerii pod Ratuszem można zobaczyć ciekawe eksponaty przygotowane przez twórców mieszkających w Pruchnej – jednym z sołectw gminy Strumień.

 

W Galerii Pod Ratuszem można poczytać poezję, zobaczyć obrazy, stroje ludowe, misternie wykonane rękodzieło m.in. obrusy, serwetki, poduszki, bluzki zdobione różnymi rodzajami haftów, haftowane obrazy, dzieła stworzone na szydełku, origami i ozdoby z papieru, pomysłowe ozdoby świąteczne, stroiki, biżuterię, dzieła z wikliny papierowej, dzieła wykonane techniką decoupage, przykłady ściennych ornamentów dekoracyjnych. Wystawa zawiera również ciekawe kolekcje i nietuzinkowe pamiątki wystawców. Wszystkie eksponaty łączy jedno – miejscowość Pruchna, z której pochodzą.

 

To szczególna wystawa, w której przygotowanie zaangażowało się wiele osób, z Prezesem Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Pruchna Henryką Brańczyk na czele.

 

– Bardzo się cieszę ze wystawa doszła do skutku i zgromadziła prace tak wielu twórców. Ratusz podczas wernisażu stał się jedna wielką galerią, ponieważ w samej galerii działo się wiele, ale również na korytarzach i sali sesyjnej, gdzie uhonorowaliśmy artystów. Po raz kolejny mieszkańcy pokazali, że ratusz nie tylko może być odbierany jako urząd, ale również jako miejsce spotkań, miejsce otwarte dla mieszkańców. Cieszę się, że tak licznie przybyli oni na otwarcie tej pięknej wystawy – komentowała Anna Grygierek, burmistrz Strumienia.

 

Wystawę można oglądać do 21 kwietnia w godzinach pracy Urzędu Miejskiego.