Praca już wre

 

Trwają zaawansowane prace związane z budową małej przyszkolnej pływalni „Dolnośląski Delfinek” w Strzegomiu. Obiekt będzie gotowy do końca 2017 r. Otwarcie planowane jest na początku przyszłego roku.

Pływalnia zlokalizowana przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 i Gimnazjum nr 2 w Strzegomiu będzie posiadać 4-torową nieckę basenową o wymiarach 8,5 x16,67 m i głębokości od 0,9 do 1,35 m, brodzik do zabaw dla dzieci ze ślizgawką wewnętrzną oraz niewielki kompleks odnowy biologicznej, w skład którego wejdą: sauna sucha i mokra oraz sauna na podczerwień i jacuzzi. Z Delfinka będą mogły korzystać przede wszystkim dzieci w wieku szkolnym oraz seniorzy w ramach zajęć rehabilitacyjnych.

 

– Obecnie na budowie trwają dalsze prace dotyczące wykonania pokrycia dachu nad halą basenową i zapleczem. Wykonywane są roboty zewnętrzne związane z zagospodarowaniem terenu: chodniki i parkingi. Montowane są również kanały wentylacyjne oraz kontynuowane są prace montażowe niecki stalowej. Wykonywana jest elewacja hali basenowej. Stolarka okienna zewnętrzna jest prawie w całości zamontowana.  W najbliższym czasie rozpoczną się roboty posadzkarskie w pomieszczeniach zaplecza oraz elewacyjne łącznika – informuje Katarzyna Cioruń, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu.

 

Planowany koszt wykonania całej inwestycji wynosi ok. 8 mln zł. Gmina pozyskała na ten cel dotację z budżetu województwa dolnośląskiego w wysokości 1,25 mln zł w ramach pilotażowego programu budowy małych przyszkolnych krytych pływalni pn. „Dolnośląski Delfinek” oraz dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 1,3 mln zł w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego.

Roboty budowlane wykonuje Przedsiębiorstwo Budowlano-Konserwatorskie Castellum Sp. z o.o. z Wrocławia.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd