Mistrzostwa Europy we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego

W dniach 17–20 sierpnia sołectwo Morawa (gmina Strzegom) było na ustach wszystkich. To w tej małej podstrzegomskiej miejscowości zorganizowano Mistrzostwa Europy we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego, które zgromadziły na starcie najlepszych europejskich jeźdźców w tej konkurencji.

Tłumy kibiców i wielkie sportowe emocje towarzyszyły zawodom w Morawie. Po 4 dniach rywalizacji okazało się, że mistrzem Europy w WKKW została Niemka Ingrid Klimke (Horseware Hale Bob Old), wyprzedzając swojego rodaka Michaela Junga (fisherRocana) i Brytyjkę Nicolę Wilson (Bulana). Zespół Wielkiej Brytanii wygrał rywalizację drużynową, pokonując ekipę z Niemiec i Szwecji.

Oprócz czempionatu odbyło się wiele imprez towarzyszących, które doskonale wpisały się w to ogromne przedsięwzięcie: „Święto Chleba” z udziałem miasta partnerskiego Horice z Czech, XXXII Strzegomska Giełda Minerałów i Święto Granitu Strzegomskiego. Na chętnych czekało wiele prezentacji m. in.: kuchni regionalnej, wyrobów kamieniarskich i rękodzieła artystycznego. Całości dopełniły koncerty zespołów: „Piękni i Młodzi”, „Future Folk”, „Teresa Werner”, „Piersi”, „Trace”, „Niepoprawni” i „Regioband”. 

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd