Kolędując ulicami Biertowic

Jak zwykle od kilku już lat Biertowice zorganizowały Orszak Trzech Króli. I zrobiły to jako jedyna miejscowość w Gminie Sułkowice.

Pochód rozpoczął się pod Kapliczką 4 cnót w Biertowicach za rzeką i przeszedł kolędując do kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej. Za trzech króli przebrani byli ministranci tutejszej parafii oraz licznie – młodzi biertowianie – zachęceni przez ks. proboszcza Jacka Budzonia. Opłaciło się, gdyż na koniec świątecznej Mszy św. każdy mały przebrany uczestnik orszaku z atrybutami królów – berłem i koroną – otrzymał od księdza po garści cukierków.

 

Orszak Trzech Króli w Biertowicach

Na koniec pochodu figury trzech króli stanęły w kościelnej szopce, a mirra, kadzidło i złoto zostały złożone w darze na ołtarzu. A mieszkańcy Biertowic znów mogli jeszcze mocniej poczuć wspólnotę serc oraz świąteczny nastrój wzmocniony paradnym, kolorowym orszakiem.

 

Kolędowanie w Biertowicach

W tym roku Fundacja Orszak Trzech Króli zorganizowała świąteczne pochody w 644 miejscowościach w Polsce. Co roku zwiększa się liczba miejscowości, które biorą w tym udział. Pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich” Trzej Królowie wędrowali do Stajenki, żeby pokłonić się Dzieciątku Jezus. Wraz z nimi w drogę do Betlejem udało się ponad 1,2 mln uczestników. Biertowice nie podłączyły się pod oficjalny ogólnopolski „ruch”, ale zorganizowały go na własną rękę.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd