Szymon Gumularz brązowym medalistą Juniorów w Urugwaju

Znamy już wyniki zmagań najlepszych szachistów na świecie, w których gronie znalazł się mieszkaniec Sułkowic – Szymon Gumularz. Zajął trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej i zdobył brązowy medal na mistrzostwach świata World Youth Chess Championship 2017 U16 Open w stolicy Urugwaju Montevideo.

Na stronie Polonii Wrocław Tomasz Brusilo pisze „…dobiegły końca zmagania w szachowych Mistrzostwach Świata Juniorów do lat 14, 16 i 18. Ogromny sukces osiągnął Szymon Gumularz z Polonii Wrocław, który wywalczył brązowy medal! Gratulujemy!”. Gmina Sułkowice przyłącza się do gratulacji i życzy kolejnych sukcesów.

Szymon kapitalnie spisał się w Urugwaju – w 11 rundach odniósł aż 7 zwycięstw, zanotował 3 remisy i tylko jedną porażkę. W ostatniej rundzie rozstawiony z numerem 11 zawodnik Polonii Wrocław zmierzył się z turniejową “jedynką” – utalentowanym Andreyem Esipenko z Rosji (rank. 2540!). Ta partia zakończyła się szybkim remisem, po którym Rosjanin zapewnił sobie złoty, a nasz Szymon brązowy medal. Srebro wywalczył Yi Zhu z Chin – cała trójka zdobyła po 8,5 pkt. Dodajmy, że oprócz brązowego medalu Szymon wróci z Ameryki Południowej także z rankingiem ELO powiększonym o 30 punktów.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd