Pierwszy Suwalczanin w 2018 roku

We wtorek, 2 stycznia, na oddziale ginekologii, patologii ciąży i położnictwa Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach, Czesław Renkiewicz Prezydent Miasta Suwałk złożył gratulacje rodzicom pierwszego suwalskiego dziecka urodzonego w nowym 2018 roku. Mały Szymon urodził się 1 stycznia o godz. 6.00.

Szymon Naruszewicz to syn Marka i Katarzyny Naruszewicz. Waga 4620 dkg, wzrost 59. Jest trzecim dzieckiem Państwa Naruszewicz. Rodzeństwo to Tymoteusz – 3 lata i Antonina – 14 miesięcy.

 

Tradycyjnie – jak co roku – Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk wręczył na ręce rodziców wyprawkę niemowlęcą: wózek, fotelik, matę edukacyjną, komplet dziecięcy: pajac, body, kocyk, łóżeczko turystyczne, karuzelę z pozytywką, śpiochy, zabawki o łącznej wartości 2700 złotych.

– Cieszę się, że dziecko jest zdrowe. Gratuluję rodzicom i życzę powodzenia w wychowaniu dziecka – mówił Czesław Renkiewicz.

W Suwałkach już od kilku lat utrzymuje się stały dodatni przyrost naturalny. Od tym względem miniony rok był ponownie dobry. W 2017 roku w Suwałkach urodziło się 735 osób (To wstępna liczba. Mogą jeszcze dotrzeć do Urzędu Miejskiego w Suwałkach dodatkowe informacje na temat urodzeń Suwalczan w 2017 roku). Zmarło 581 mieszkańców Suwałk. Dla porównania w 2016 urodziły się 762 osoby, zmarło 545 Suwalczan.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd