Zakończenie remontu bramy wjazdowej do kompleksu pokoszarowego

Suwalczanie, którzy wzięli udział w symbolicznym zakończeniu inwestycji polegającej na remoncie bramy wjazdowej do kompleksu pokoszarowego przy obecnej ul. Pułaskiego mogli poczuć się jak na początku XX wieku. Do koszar zajechali konno członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Garnizon Suwałki” przy Muzeum Okręgowym w Suwałkach wystawiając półsekcję w kawaleryjskich polowych mundurach historycznych wzór 1919, w barwach 2 Pułku Ułanów Grochowskich.

 

W ten sposób podsumowano uczczono inwestycję, która została zrealizowana w ramach Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego w tym roku. Dzięki mieszkańcom naszego Suwałk brama wjazdowa do koszar odzyskała swój dawny blask.

– Brakuje oczywiście orłów, które stały na tej bramie, a na cokole pomnika osoby Generała Józefa Dwernickiego. Myślę, że to kolejny etap. Odtworzenie orłów jest w naszym zasięgu i myślę, że powinniśmy to wykonać w kolejnych latach – powiedział w piątek (10 listopada) Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk – Dziękuję mieszkańcom naszego miasta, którym zależy na tym by historia Suwałk nie ginęła wraz z biegiem lat – dodał Prezydent Suwałk.

Inwestycja została wykonana w ramach Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego dlatego też w uroczystości wzięli udział wnioskodawcy, którzy opowiedzieli o swoim pomyśle.

 

– Zgłoszony przez nas projekt zyskał największą liczbę głosów w grupie „małych” projektów. Aż 1066 Suwalczan oddało głos na tę propozycję. Renowacja kosztowała w sumie 108 002,07 zł – mówili Stanisław Łobacz i Włodzimierz Marczewski.

Odsłonięta została również specjalna tablicy usytuowana przy cokole pomnika Generała Józefa Dwernickiego, która będzie informowała o miejscu.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd