Spotkanie w sprawie Programu Współpracy Transgranicznej

 

O wspólnym udziale w Programie Współpracy Transgranicznej Polska–Rosja 2014–2020 rozmawiały we wtorek władze Suwałk i przedstawiciele Gurjewska z Obwodu Kaliningradzkiego. W Suwałkach gościła trzyosobowa delegacja Rosjan.

– Mamy kilka propozycji do wspólnej realizacji – mówił podczas spotkania Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. – Chcemy uporządkować bulwary nad rzeką Czarną Hańczą wraz z odrestaurowaniem zabytkowego budynku po byłej łaźni miejskiej. Kolejna rzecz to termomodernizacja pięciu przedszkoli i kolejne remonty dróg w mieście – tłumaczył Prezydent.

Rosjanie w ramach wspólnych działań chcą pozyskać pieniądze na realizację parku w centrum swojego miasta.

– Mamy już dokumentację tego projektu więc wszystko jest na dobrej drodze – mówił Siergiej Podolski, Dyrektor Administracji Gurjewskiego Okręgu Miejskiego. – Podobnie jak Suwałki chcemy też pozyskać pieniądze na remonty dróg – dodał.

W przyszłym tygodniu w Suwałkach odbędzie się kolejne spotkanie w sprawie Programu Współpracy Transgranicznej. Tym razem z delegacją z Czerniachowska. Rozmowy będą dotyczyły m.in. pozyskania pieniędzy na modernizację budynku Suwalskiego Ośrodka Kultury przy ul. Noniewicza 71.


Źródło: Informacja przesłana przez samorząd