Dostęp do wody nie tak oczywisty?

 

„Nie pozostawiając nikogo w tyle” – z tym hasłem utożsamia się Wrocławskie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, angażując się w obchodzony 22 marca Światowy Dzień Wody. Jako święto został on wprowadzony rezolucją Zgromadzenia Ogólnego ONZ z 22 grudnia 1992, w celu uświadamiania mieszkańców całego globu, że dostęp do wody nie jest oczywistością dla wszystkich. Tegoroczne hasło podkreśla właśnie potrzebę solidarnego rozpatrywania problemów związanych z wodą.

– Tylko 3% wody na świecie to woda pitna. Są takie rejony, gdzie dostęp do wody jest mocno ograniczony i wiąże się na przykład z godzinną wędrówką do najbliższego źródła. Trzeba o tym mówić. Chcemy uświadamiać ludzi, że zasoby wody pitnej stale maleją. Musimy uczyć racjonalnego gospodarowania wodą, tak by nie zabrakło jej dla przyszłych pokoleń – wskazuje prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu Witold Ziomek.

We Wrocławiu Światowy Dzień Wody świętowany będzie głównie w Hydropolis, gdzie odbędą się odkrywające tajemnice wody eksperymenty chemiczne i fizyczne. Specjalne atrakcje to zamiana pary wodnej w ogień, fotobudka i wizyty gwiazd internetu – VNARF, N3JXIOM i TOFIKI. Obchody Światowego Dnia Wody w Hydropolis potrwają do 24 marca.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd

kup artykuly platne