Świdnica. „Domowe krajobrazy i ich opowieści”

Władze miasta zapraszają dzieci uczęszczające do świdnickich szkół podstawowych do wzięcia udziału w bezpłatnej wycieczce po Świdnicy w ramach projektu „Domowe krajobrazy i ich opowieści”,współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Współpracy Transgranicznej 2014–2020 Interreg V – A Republika Czeska – Polska oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

 

Tym razem najmłodsi świdniczanie wraz z dziećmi z Trutnova odkrywać będą tajemnice miasta. Uczestnicy spaceru spróbują odpowiedzieć na pytanie, czy bazyliszek mieszkał w Świdnicy? Poznają legendy, historię i tradycje kupiectwa w naszym regionie. Podczas wycieczki dzieci spróbują rozwikłać elementy herbu miasta, zwiedzą ekspozycje w Muzeum Dawnego Kupiectwa i zobaczą panoramę miasta z wieży ratuszowej. Po spacerze z przewodnikiem odbędą się warsztaty, których tematem będą kamieniczki w Rynku. Wycieczka zaplanowana jest 18 marca w godzinach od 10.00 do 13.00.

Zapisy prowadzi Regionalna Informacja Turystyczna i Kulturalna w Świdnicy, ul. Wewnętrzna 2. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.