Świdnica. Rusza budowa nowych mieszkań

9 marca w Świdnicy odbędzie się wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę budynku mieszkalnego, który będzie zlokalizowany przy ul. Kilińskiego 31 ab - 33 ab.

Obiekt będzie składał się z 48 lokalów wykonanych „pod klucz”. Do dyspozycji będą mieszkania jedno- i dwupokojowe. Dwa z nich będą przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Łączna powierzchnia użytkowa w budynku ma wynieść 2 420,80 m2. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z 48 stanowisk w garażu.

Mieszkania będą spełniały wysokie standardy. W pokojach zostaną zamontowane panele, a na ścianach i podłogach w łazience i kuchni będą przymocowane płytki. Zużycie ciepłej  i zimnej wody, a także centralne  ogrzewanie będzie opomiarowane osobno. Całkowity koszt inwestycji to 10 460 000 zł, z czego 4 832 000 zł pozyskano z kredytu Banku Gospodarstwa Krajowego. Reszta kwoty, czyli 5 628 000 zł,  pochodzi z zasobów ŚTBS i środków z budżetu miasta Świdnicy.

Projekt będzie zrealizowany przez konsorcjum firm Sirbud-Minari SA, a także Centrum budowlane Sirbud-Daniel SIP, Dorota Barańska SJ-partner. Inwestycja ma być zakończona w czerwcu 2018 r.