Konkurs na ekodopingowanie zawodników Półmaratonu Świdnickiego

 

Władze miasta zapraszają dzieci do udziału w konkursie na ekodopingowanie zawodników 3. RST 3.RST Półmaratonu Świdnickiego. Odbędzie się on w sobotę, 4 listopada, a udział w nim weźmie ponad dwa tysiące zawodników oraz liczna grupa kibiców i mieszkańców naszego miasta.

Aby stworzyć w Świdnicy niezapomnianą atmosferę sportowego święta zachęcamy najmłodszych mieszkańców, czyli przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych, do udziału w konkursie na ekodopingowanie. Jego celem jest promocja aktywnego stylu życia, ekologii, dbania o środowisko naturalne oraz nauka kulturalnego i kreatywnego wspierania sportowców.

Uczestnikami konkursu mogą być zorganizowane grupy kibiców świdnickich placówek oświatowych, liczące minimum 15 osób i mające pełnoletniego opiekuna. Ich zadaniem będzie m.in. wykonanie i wyeksponowanie co najmniej jednego ekohasła związanego z „Czystą Świdnicą”, czyli promowaniem czystego środowiska, selektywnej zbiórki odpadów w połączeniu z aktywnym stylem życia.

 

Oprócz aspektów wychowawczych, konkurs to także atrakcyjne nagrody dla placówek. Przewidziane są one dla 5 grup, które uzyskają największą ilość głosów. Wygrać będzie można sprzęt sportowy i elektroniczny o następującej wartości:  • I miejsce – 2000 zł,
  • II miejsce – 1500 zł,
  • III miejsce – 1000 zł,
  • IV miejsce – 750 zł,
  • V miejsce – 500 zł.O wyborze zwycięzców zadecyduje reprezentatywna grupa zawodników 3. RST Półmaratonu Świdnickiego oraz komisja oceniająca, która ogłosi wyniki do 10 listopada. Zgłoszenia do udział w konkursie, według załączonego wzoru, należy wysłać do 13 października na adres r.werner@um.swidnica.pl.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd