„Aktywny senior polsko-czeskiego pogranicza”

   • Władze miasta zapraszają świdnickich seniorów w wieku 60+ na 2 bezpłatne wyjazdy
  • Odbędą się one 6 maja do czeskiego Trutnowa oraz 10 maja do Kędzierzyna-Koźla
  • Wycieczki są organizowane w ramach projektu „Aktywny senior polsko-czeskiego pogranicza” 

Zapraszamy świdnickich seniorów w wieku 60+ do bezpłatnego uczestnictwa w dwóch wyjazdach – 6 maja do czeskiego Trutnowa oraz 10 maja do Kędzierzyna-Koźla.

Podczas pierwszej wycieczki, wspólnie z seniorami z Kłodzka, Kędzierzyna-Koźla, czeskiej Skalicy, Nachodu i Trutnowa będą mogli uczestniczyć w święcie smoka „Už ho nesou!” – wyjątkowej uroczystości upamiętniającej legendę powstania miasta, której towarzyszyć będzie bogaty program kulturalno-rozrywkowy. Do Kędzierzyna-Koźla zapraszamy na Piknik Seniora, odbywający się w ramach X Miejskich Obchodów Dni Seniora.

Wycieczki organizowane są w ramach projektu „Aktywny senior polsko-czeskiego pogranicza” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Współpracy Transgranicznej 2014–2020 Interreg V-A Republika Czeska–Polska.

Zapisy na wyjazd do Trutnowa rozpoczynają się już od wtorku, 18 kwietnia, natomiast na wycieczkę do Kędzierzyna-Koźla od piątku, 21 kwietnia. Prowadzić je będzie Regionalna Informacja Turystyczna i Kulturalna w Świdnicy. Organizator gwarantuje bezpłatny przejazd, ubezpieczenie oraz obiad.

Wyjazd do Trutnowa zaplanowano o godzinie 8.00 w sobotę, 6 maja. Zbiórka na ul. Nauczycielskiej w Świdnicy. W programie m.in. zwiedzanie Muzeum Podkarkonoskiego oraz miasta z przewodnikiem, udział w uroczystościach na trutnowskim rynku.

Wyjazd do Kędzierzyna-Koźla odbędzie się w środę, 10 maja, o godzinie 7.00 także z ul. Nauczycielskiej w Świdnicy. Przewidywany powrót do Świdnicy około godziny 20.30. W programie zwiedzanie Muzeum Ziemi Kozielskiej oraz Kędzierzyna-Koźla z przewodnikiem, udział w polsko-czeskiej biesiadzie integracyjnej przy grillu i wspólnej zabawie z wodzirejem.

Liczba miejsc jest ograniczona – w każdej z wycieczek uczestniczyć może 45 osób – decyduje kolejność zgłoszeń.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd