Sprawdzenie wiedzy i miejska rywalizacja

 

Trzy rodzaje zadań, specjalna aplikacja i grupa gotowych do pomocy ekspertów z Banku Zachodniego WBK – uczestnicy programu “Zostańcie z nami – miasto i powiat Świdnica” wzięli udział w grze miejskiej, która jest jednym z ostatnich etapów rywalizacji w tej edycji.

Przez dwie i pół godziny 85 uczniów podzielonych na 15 drużyn mogło sprawdzić swoją wiedzę zdobytą podczas warsztatów ekonomicznych prowadzonych przez pracowników Banku Zachodniego WBK. Zadaniem każdej drużyny było rozwiązanie zadań i wprowadzenie poszczególnych kodów poprzez aplikację mobilną Kompas, czyli autorski program stworzony przez informatyków z firmy RST Software Masters.

infoplanet wydarzenia swidnica zaloguj sie w grze uczestnicy

– Ważną częścią gry była integracja uczniów ze świdnickich szkół – uczestnicy do grup dobierani byli losowo. Aby rozwiązać zadania konieczne było skupienie, wymiana myśli i wspólne pomysły na odnalezienie odpowiedzi – mówi zastępca prezydent Świdnicy, Szymon Chojnowski.

Przy zadaniach takich jak np. wymyślenie hasła promującego oszczędzanie, czy wiersz w którym znaleźć się miały słowa klucze związane z ekonomią, wykazać się mogli również uczniowie o humanistycznych zdolnościach.

infoplanet wydarzenia swidnica zaloguj sie w grze nagrodzeni

– Dzięki zaangażowaniu firmy RST Software Masters, a także przedstawicieli Forum Obywatelskiego Rozwoju oraz ekspertów z Banku Zachodniego WBK, gra miejska okazała się doskonałą formą na interaktywne sprawdzenie wiedzy uczniów, z dala od szkolnych murów – dodaje zastępca prezydent, Szymon Chojnowski.

Gala Finałowa podsumowująca II edycję programu “Zostańcie z nami – miasto i powiat Świdnica” odbędzie się 18 czerwca.


Źródło: Informacja przesłana przez samorząd