Korzyści płynące z inwestowania dotrą do międzynarodowych korporacji

 

Bliskość portu lotniczego, doskonałe połączenie z międzynarodowymi szlakami komunikacyjnymi i 3 lata zwolnienia z podatku – m.in. na takie udogodnienia mogą liczyć inwestorzy, którzy swoją przyszłość zwiążą ze Świdnikiem. Do ich dyspozycji miasto przeznaczyło bowiem 120 ha terenu usytuowanego w północnej części gminy, w sąsiedztwie lotniska, linii PKP i powstającej trasy Via Carpatia.

– Opracowując koncepcję Strefy braliśmy pod uwagę procesy rozwojowe, które kształtowały wiele portów lotniczych w Polsce i Europie. Idąc za doświadczeniami innych chcemy, aby w okolicy lotniska, wkrótce powstały lokalne parki biznesowe, technologiczne oraz nowoczesne ośrodki logistyczne i przemysłowe, a tym samym nowe miejsca pracy i możliwości rozwoju miasta w nowych kierunkach – mówi burmistrz Waldemar Jakson.

Obszar zagospodarowują już pierwsi przedsiębiorcy. Przy ul. Skośnej od kilku lat działa firma odzieżowa doceniająca walory strefy i zapowiadająca rozbudowę i zakup kolejnych terenów, a do magistratu wpływają kolejne oferty współpracy. Swoją działalność chcieliby tu przenieść producenci mebli, podzespołów lotniczych, części samochodowych czy zagraniczne firmy logistyczno-produkcyjne.

– To dobre miejsce dla przedsiębiorców działających w branżach związanych z produkcją i usługami. Miasto pełni rolę pośrednika między inwestorami, a prywatnymi właścicielami działek. Przedsiębiorcy, którzy wejdą do Strefy, nie będą musieli płacić podatku od nieruchomości przez 3 lata – informuje Jakson. – W ostatnim czasie wpłynęły do urzędu trzy zapytania o działki kierowane przez: producenta komponentów samochodowych dotyczące 5ha, firmę logistyczną zainteresowaną zakupem ok. 3,5 ha i producenta mebli chcącego zakupić działkę o powierzchni 1ha.

Informacje o strefie rozpowszechniane są za pomocą różnych źródeł, w połowie marca przedstawiciele świdnickiego ratusza będą obecni na II Targach Wschodnich w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Rzeszowie. Korzyści płynące z inwestowania w SAG dotrą również do międzynarodowych korporacji podczas największych na świecie targów nieruchomości i inwestycji w Cannes we Francji.


Źródło: Informacja przesłana przez samorząd