Świebodzice. Dwa nowe auta dla policji

Kia Ceed i Opel Combo – to dwa nowe radiowozy, które znajda się w wyposażeniu Komisariatu Policji w Świebodzicach. Auta zostały zakupione dzięki dofinansowaniu gminy Świebodzice.

Uroczystość przekazania radiowozów odbyła się w czwartek, 29 grudnia. Kluczyki do aut przekazał komendantowi świebodzickiego komisariatu kom. Januszowi Kozendrze burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz wraz z przewodniczącym Komisji Bezpieczeństwa Rady Miejskiej Jarosławem Dąbrowskim oraz Komendant Powiatowy Policji w Świdnicy nadk. Andrzej Dobies.

 

– Zapewnienie bezpieczeństwa to jedno z podstawowych zadań każdego samorządu, jestem przekonany, że nowe auto pomogą funkcjonariuszom lepiej wykonywa swoje zadania i dbać o to bezpieczeństwo – podkreślał burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Pamiętajmy, że tak naprawdę to nie są auta dla policji – tylko dla wszystkich mieszkańców naszego miasta. Życzę, aby dobrze i bezawaryjnie służyły.

 

– Podejmując uchwałę o przekazaniu wsparcia dla policji nie mieliśmy żadnych wątpliwości, że to słuszna decyzja, bo bezpieczeństwo jest najważniejsze – dodał radny Jarosław Dąbrowski.

W spotkaniu wziął także udział zastępca Komendanta Powiatowego Policji nadk. Adam Jacek Pilch oraz Komendant Straży Miejskiej w Świebodzicach Łukasz Gil. Radiowozy poświęcił ksiądz dziekan Józef Siemasz, proboszcz parafii pw. Św. Mikołaja.

 

Auta będą wykorzystywane do służby patrolowej, a opel combo, który jest wyposażony w zamykaną i okratowaną część, będzie wykorzystywany do przewozu osób zatrzymanych.