Świebodzice. Ferie rozpoczęte

W poniedziałek było kino, we wtorek dzieci biorące udział w zimowisku organizowanym przez Miejski Dom Kultury pojechały na wycieczkę do Osówki. Co to oznacza? Ferie w Świebodzicach rozpoczęły się na dobre!

Blisko 50-osobowa grupa, ubrana w ciepłe kombinezony i zaopatrzona w termosy z herbatą, wyruszyła spod MDK o godz. 9.00. Przed wyjazdem udanej wyprawy i zimowego wypoczynku życzył uczestnikom burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

 

– Bawcie się wspaniale, wypoczywajcie i wracajcie pełni energii do szkoły, za którą zapewne już bardzo tęsknicie – żartował burmistrz.

Jeszcze tylko słodki cukierek na drogę od burmistrza i uśmiechnięta grupa wsiadła do autokaru. Przed nimi dwa tygodnie atrakcji, wycieczek – m. in. na Wielką Sowę, do Krzeszowa, wyjścia na basen, ogniska z pieczeniem kiełbasek, wizyty w kinie i wiele innych.

Ciekawie będzie też na obiektach OSiR Świebodzice sp. z oo. Przygotowano dla dzieci sportową półkolonię, ale także dla wszystkich chętnych będą organizowane turnieje piłki siatkowej i koszykowej, rozgrywki na kręgielni, w tenisa stołowego. Wszyscy uczniowie mogą wejść na krytą pływalnię za 3 złote.

Dodatkową atrakcją podczas tegorocznych ferii są bezpłatne wyjazdy na lodowisko, dzięki porozumieniu władz Świebodzic i Świdnicy.

 

W trakcie zimowego wypoczynku nasze dzieciaki mogą codziennie przez godzinę korzystać ze świdnickiego lodowiska, a atrakcja jest spora, bo takiego obiektu Świebodzice nie posiadają. Z kolei dzieci ze Świdnicy chętnie pływają w świebodzickim aquaparku, którego nie mają u siebie. Co ważne, dzieci przewozi udostępniony nieodpłatnie autobus świdnickiego MPK.

Wyjazdy organizowane są od poniedziałku do piątku, z parkingu Wodnego Centrum Rekreacji. Zbiórka ma miejsce o 9.15. Udział w wyjeździe dla dzieci i młodzieży, a także korzystanie z obiektów są bezpłatne. OSiR Świebodzice zapewnia opiekę wychowawcy.

 

Z zajęć podczas ferii korzystają także podopieczni Świetlicy Środowiskowej Tęczowa Gromada oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Zespołu Szkół Integracyjnych. Można także zaglądać do Oddziału Dziecięcego Miejskiej Biblioteki Publicznej – tu także na maluchy czekają sympatyczne panie bibliotekarki, które przygotowują animacje, zabawy i spotkania z ciekawą książką.